Megapliki
 
 
megapliki/artykuły / audio na twoim dysku twardym
SpeedFan 4.41
Mozilla Firefox 3.6.8
VLC Media Player 1.1.1
Pidgin 2.7.2
DC++ 0.770
Wybierz swoją paczkę po formacie:
MegaPaczka (odsłon: 458200)
FreewarePaczka (odsłon: 332000)
PolskaPaczka (odsłon: 240068)
LekkaPaczka (odsłon: 119100)
Kategoria:
Ocena: / 6
Ilość pobrań:
Licencja:
Aby zobaczyć co będziesz otrzymywać,
kliknij tutaj!
Zapisując się do newslettera
akceptujesz jego regulamin.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
HyperSnap
Łatwe zrzuty ekranu HyperSnap zrzut grafiki i tekstu z ekranu. Ściągnij wypróbuj za darmo!
HyperCam
Łatwe filmowanie ekranu. Nagraj co dzieje się na ekranie, skomentuj głosem. Załaduj i wypróbuj za darmo!
Audio na Twoim dysku twardym
Data: czwartek, 10 maja 2007 r.  |  czytań: 11593

Wielu użytkowników sądzi zapewne, iż dane z płyty audio CD lub DVD są niemożliwe do uruchomienia prosto z dysku twardego komputera. Otóż nic bardziej mylnego istnieje, bowiem metoda potocznie zwana rippowaniem (z ang. rip – pruć), która pozwala szybko zapisać dane z nośnika na dysk twardy. Oczywiście bardzo trudno stosować taką metodę ręcznie, ale i to nie stanowi problemu, gdyż istnieją odpowiednie programy, które wspomagają cały proces. Nie wolno przy tym zapomnieć, iż tak zrippowana płyta powinna pozostać w zasobach gdyż jest ona dowodem oryginalności wykonanych elementów na dysku.

Coś na puste portfele…
XXI wiek przyzwyczaja do tego, iż na świecie nie ma nic za darmo. Jednak rippowanie to dosyć młoda dziedzina obróbki zasobów komputerowych, stąd można jeszcze odszukać całkowicie darmowe rippery. Interesującym programem dla osób niechcących płacić będzie na pewno DeepRipper.

Narzędzie może nie najbardziej okazale wyposażone w różne funkcje, jednak zawierające te moduły, które są najbardziej potrzebne do wykonanie „twardej kopii” płyty. Jedynym ewidentnym brakiem programu, jest obsługa wyłącznie płyt CD, które coraz częściej zostają wypierane przez dużo pojemniejsze nośniki DVD. Czas jednak dokładnie opisać program. Jego prosty interfejs (praktycznie jedno oknowy) daje możliwość szybkiego przygotowania się do stworzenia kopii. Użytkownik w głównym oknie może określić, jaki artysta(Artist), tytuł albumu(Album), rok wydania(Year) oraz gatunek muzyki(Genre) zostanie przypisany do kopii. Po włożeniu płyty do napędu w największym polu w oknie ukazuje się lista ścieżek zawartych na niej. Możemy dzięki temu wybrać, które elementy mają zostać przerobione a które pominięte. Pozostaje jeszcze kwestia ustawień, te możemy określić poprzez uruchomienie okna ukrytego pod przyciskiem Rip Settings.

W dostępnych trzech zakładkach możemy ustawić format otrzymywanych plików, tempo, tonację, określić maksymalny i minimalny bitrate oraz jakość. W przypadku małej znajomości tych elementów warto wybrać opcję Default, która ustawia elementy na standardowych pozycjach. Program posiada wbudowany odtwarzacz CD, dzięki temu można przed uruchomieniem procesu sprawdzić szybko jeszcze raz zawartość płyty. Czas na najważniejszy moment. Naciśnięcie przycisku Rip powoduje wyświetlenie komunikatu, iż wykryte zostały ścieżki, następnie użytkownik musi określić folder, w którym zostaną zapisane pliki. Od tej pory nie ma już wpływu na przebieg pracy programu, musi cierpliwie czekać.

Po ukończeniu procesu rippowania możemy cieszyć się muzyką z naszej ulubionej płyty, bez wykorzystywania jej.

Coś dla bogatszych…
Jeżeli zasoby naszej kieszeni pozwalają na wydanie pewnej sumy pieniędzy w celu zakupu programu do rippowania audio, to na uwagę zasługuje produkt firmy 1st Benison Software Company, 1st CD Ripper. Widoczna na pierwszy rzut oka różnica pomiędzy opisywanym wcześniej programem a tym, to interfejs, który został wykonany w nieco bardziej ekstrawaganckim stylu.

Nie to jest jednak najważniejsze. Najistotniejsza jest dużo większa ilość opcji konfiguracyjnych oraz nieco szybsza i bardziej stabilna praca podczas rippowania. Cóż można powiedzieć na temat opcji programu, otóż dla każdego obsługiwanego przez program formatu zapisu dźwięku, użytkownik może ustalić kilka opcji np. kanał, jakość czy wielkość bitrate. Program pozwala ponadto na ustalenie nazw, w jakie zostaną zaopatrzone tworzone pliki i encoder wykorzystywany do procesu.

Producenci nie poprzestali na tym i wprowadzili do programu moduł automatycznego tworzenia playlisty (w formacie M3U) czy nadpisywania ścieżek o tych samych nazwach. Dla wygody użytkownika aplikacja może po zakończeniu procesu poinformować go o tym odpowiednim dźwiękiem. Użytkownik może pomyśleć, iż program nie daje możliwości odsłuchania wybranej ścieżki, nic w tym dziwnego gdyż autorzy aplikacji z wiadomych tylko sobie powodów skrzętnie zamaskowali przyciski służące do startowania i stopowania dźwięku. Znajdują się one w lewym dolnym rogu programu w kolejności: Start, Stop, Poprzednia ścieżka, Następna ścieżka, Wysuń czytnik. Najważniejszym elementem w programie jest znajdujący się w lewym górnym rogu aplikacji przycisk Rip, który uruchamia proces. Postęp procesu widoczny jest w kolumnie status. Mówiąc o programie należy także wspomnieć o kosztach, jakie poniesie osoba chcąca zakupić licencję, jest to mianowicie koszt około 21 euro. W wypadku, gdy użytkownik będzie chciał korzystać z wersji ewaluacyjnej, będzie musiał pamiętać, iż proces rippowania zakończy się na połowie.

Jak widać rippowanie to w żadnym stopniu pochodna czarnej magii. Wręcz przeciwnie jest to proces bardzo prosty i przydatny, każdej osobie lubującej się w słuchaniu muzyki. Wystarczy odrobina chęci, nieco wolnego czasu i każdy może cieszyć się muzyką słuchaną prosto z dysku twardego. Bardzo ważne jest jednak to, aby nikomu nie udostępniać tak wykonanych danych, gdyż będzie to najprawdziwsze przestępstwo, grożące dosyć wysokimi sankcjami.

Bez użytkowania którego programu nie wyobrażasz sobie życia?
38%
11%
10%
8%
6%
18%
8%
Ilość oddanych głosów: 23953
Ataki wirusów z...
Blokada zapisu na dyski USB
Bezpieczeństwo w sieci
AnalogX Proxy (Rozdzielanie...
Nasza-Klasa - wielka olimpiada
Ati Catalyst 8.3 (xp)
Ati Catalyst 6.2 (98/me)
93.71 ForceWare (xp/2k)
81.98 ForceWare (98/me)
VIA Hyperion Pro 5.10a
Ilość plików: 1977
Dodanych dzisiaj: 0
Ilość newsów: 2484
Dodanych dzisiaj: 0
Ilość artykułów: 26
Dodanych dzisiaj: 0
Łączna waga: 26 GB
Osób online: 237