Megapliki
 
 
megapliki/nowoœci / poprawka microsoftu może uszkodzić windows xp
SpeedFan 4.41
Mozilla Firefox 3.6.8
VLC Media Player 1.1.1
Pidgin 2.7.2
DC++ 0.770
Wybierz swoją paczkę po formacie:
MegaPaczka (odsłon: 456851)
FreewarePaczka (odsłon: 331014)
PolskaPaczka (odsłon: 239148)
LekkaPaczka (odsłon: 118028)
Kategoria:
Ocena: / 6
Ilość pobrań:
Licencja:
Aby zobaczyć co będziesz otrzymywać,
kliknij tutaj!
Zapisując się do newslettera
akceptujesz jego regulamin.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
HyperSnap
Łatwe zrzuty ekranu HyperSnap zrzut grafiki i tekstu z ekranu. Ściągnij wypróbuj za darmo!
HyperCam
Łatwe filmowanie ekranu. Nagraj co dzieje się na ekranie, skomentuj głosem. Załaduj i wypróbuj za darmo!
Poprawka Microsoftu może uszkodzić Windows XP
piątek, 12 lutego 2010 r.  |  czytań: 4408  |  źródło: Dziennik Internautów

Słynny niebieski ekran mogli ujrzeć niektórzy użytkownicy Windows XP po zainstalowaniu wtorkowych aktualizacji. Microsoft jest już świadomy problemu i zaprzestał dystrybuowania łatki, która prawdopodobnie powoduje problem. Użytkownicy, którzy ucierpieli z powodu błędu, muszą uciec się do konsoli odzyskiwania systemu.

Problem z poprawką Microsoftu został najpierw zgłoszony na forum dla użytkowników. Po zainstalowaniu aktualizacji niektórzy z nich mieli problem z uruchomieniem komputera. Zobaczyli niebieski ekran z komunikatem PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA.

Wygląda na to, że problem dotyczy tylko użytkowników Windows XP. Moderator na forum zaproponował rozwiązanie problemu, ale wymaga ono instalacyjnej płyty CD. Może być to problem dla posiadaczy komputerów przenośnych, bo producenci nie zawsze dodają do takich maszyn płyty.

Ci, którzy płytę posiadają, mogą uruchomić instalator systemu Windows i skorzystać z konsoli odzyskiwania systemu (jest dostępna po wciśnięciu klawisza "R" w menu instalatora). W konsoli należy najpierw wpisać komendę CHDIR $NtUninstallKB977165$spuninst. Potem kolejna komenda: BATCH spuninst.txt. Następnie wystarczy wpisać exit, aby wyjść.

O felernej poprawce pisze Jerry Bryant z Microsoftu na blogu Microsoft Security Response Center. Wyjaśnia on, że według wczesnych analiz Microsoftu to poprawka MS10-015 sprawia problemy. Jest to aktualizacja o znaczeniu "ważnym", usuwająca luki w jądrze systemu, które mogą umożliwić podniesienie uprawnień, jeśli osoba atakująca zaloguje się do systemu i uruchomi specjalnie spreparowaną aplikację. Nie jest możliwe wykorzystanie luk w sposób zdalny ani przez użytkownika anonimowego.

Microsoft już pracuje nad rozwiązaniem problemu i zaprzestał dystrybuowania łatki. Firma przekonuje użytkowników, aby nie bali się instalować innych aktualizacji. Użytkownicy, którzy nie zainstalują problemowej łatki, ale chcieliby się zabezpieczyć przed usuwaną przez nią luką, mogą skorzystać z rozwiązania tymczasowego opisanego na stronach Microsoftu.

Windows 8 - szybszy i bardziej gadżeciarski?
W sieci pojawiło się sporo plotek na temat priorytetów, jakie mają przyświecać zespołowi tworzącemu nowy OS Microsoftu, czyli Windows 8. Z udostępnionego, dość ubogiego w konkretne treści dokumentu wynika, że Microsoft został wyraźnie zainspirowany polityką i sposobem budowania więzi z klientem, na którym od lat bazuje Apple.
 czytaj więcej 
niedziela, 18 lipca 2010
Mozilla podbija stawkę - 3000 USD za błąd w Firefoksie
Bezpieczeństwo w sieci staje się w czasach cyfrowych transakcji jednym z priorytetów podczas tworzenia oprogramowania. Mozilla pokazuje, że jest w stanie wiele zapłacić, by wspiąć się na szczyt rankingu bezpiecznych przeglądarek.

Mozilla poinformowała na swojej stronie, że zwiększa wartość nagrody za odnalezienie błędów w...
niedziela, 18 lipca 2010
Bez użytkowania którego programu nie wyobrażasz sobie życia?
38%
11%
10%
8%
6%
18%
8%
Ilość oddanych głosów: 23407
Ataki wirusów z...
Blokada zapisu na dyski USB
Bezpieczeństwo w sieci
AnalogX Proxy (Rozdzielanie...
Nasza-Klasa - wielka olimpiada
Ati Catalyst 8.3 (xp)
Ati Catalyst 6.2 (98/me)
93.71 ForceWare (xp/2k)
81.98 ForceWare (98/me)
VIA Hyperion Pro 5.10a
Ilość plików: 1977
Dodanych dzisiaj: 0
Ilość newsów: 2484
Dodanych dzisiaj: 0
Ilość artykułów: 26
Dodanych dzisiaj: 0
Łączna waga: 26 GB
Osób online: 78