Megapliki
 
 
megapliki/nowoœci / nyt chce kontroli rządu nad algorytmem google?
SpeedFan 4.41
Mozilla Firefox 3.6.8
VLC Media Player 1.1.1
Pidgin 2.7.2
DC++ 0.770
Wybierz swoją paczkę po formacie:
MegaPaczka (odsłon: 457993)
FreewarePaczka (odsłon: 331868)
PolskaPaczka (odsłon: 239908)
LekkaPaczka (odsłon: 118878)
Kategoria:
Ocena: / 6
Ilość pobrań:
Licencja:
Aby zobaczyć co będziesz otrzymywać,
kliknij tutaj!
Zapisując się do newslettera
akceptujesz jego regulamin.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
HyperSnap
Łatwe zrzuty ekranu HyperSnap zrzut grafiki i tekstu z ekranu. Ściągnij wypróbuj za darmo!
HyperCam
Łatwe filmowanie ekranu. Nagraj co dzieje się na ekranie, skomentuj głosem. Załaduj i wypróbuj za darmo!
NYT chce kontroli rządu nad algorytmem Google?
niedziela, 18 lipca 2010 r.  |  czytań: 10435  |  źródło: Dziennik Internautów
Miałoby to być skuteczne narzedzie przeciwko manipulacjom firmy, w wyniku których promuje ona własne serwisy kosztem obcych. Pytanie tylko, czy nie przyniosłoby to więcej szkody niż pożytku.

Algorytm wyszukujący i tworzący ranking  jest zapewne najpilniej strzeżoną informacją firmy Google. To dzięki niemu amerykańska firma jest zdecydowanym liderem na rynku wyszukiwarek w skali globalnej. Zaledwie w kilku krajach (m.in. w Chinach) to inni gracze  są liderami. Najwięksi konkurenci - Yahoo oraz Microsoft - mają znacznie mniejsze udziały, nie brak im jednak determinacji w walce z potentatem.

Pozycja w wynikach wyszukiwania to być albo nie być dla bardzo wielu firm. Im wyższa pozycja, tym więcej odwiedzin, a zatem więcej odsłon reklam czy też dokonanych zakupów. New York Times twierdzi, że wielu serwisom internetowym Google zapewnia nawet połowę ruchu. Jest to więc niezwykle ważny czynnik wpływający na sukces lub porażkę poszczególnych firm.

Amerykański dziennik zwraca uwagę na niezwykle ważny aspekt działalności Google - zmiany w algorytmie. Te są niezbędne, by firma mogła dostarczać wyniki wyszukiwania najwyższej jakości. Powodować one jednak mogą dość zasadnicze zmiany w rankingu, a tym samym jednym serwisom pomagać, a innym szkodzić. Zmian takich, według NYT, miało by być nawet kilkaset rocznie.

Okazjonalnie podnoszone są zarzuty wobec Google, że manipulując algorytmem, wspiera inne swoje serwisy i usługi kosztem tych należących do firm i osób prywatnych. New York Times chciałby z tym skończyć. W jaki sposób? Wskazuje się dwa rozwiązania.

Po pierwsze Google miałaby wytłumaczyć się z polityki wprowadzanych przez siebie ulepszeń. Oczywiście na poziomie na tyle ogólnym, by konkurenci nie mogli tych informacji bezpośrednio wykorzystać. Druga koncepcja mówi z kolei o tym, by jedna z komisji parlamentarnych otrzymała wgląd we wprowadzane przez Google zmiany. Podkreśla się jednak, że nie można od firmy wymagać, by tłumaczyła się z każdej zmiany, to bowiem mogłoby negatywnie wpłynąć na innowacyjność.

Nie powinno się także doprowadzić do tego, by inne serwisy należące do Google wypadły z wyników wyszukiwania, gdyż bardzo często są właśnie tym, czego internauci poszukują. Warto także pamiętać, że nikt nie zmusza nikogo do korzystania akurat z tej wyszukiwarki. Sytuacja na tym rynku wygląda podobnie do tej, jaką jeszcze niedawno mogliśmy obserwować w przypadku przeglądarek internetowych, gdzie niepodzielnie rządził Internet Explorer. Skuteczne działania wymierzone w monopol sprawiły, że inne aplikacje nawiązały równorzędną walkę.

Czy tak może stać się również w tej sprawie? Wiele zależy od nas samych - to my, internauci, wybieramy wyszukiwarkę, z której korzystamy. My więc mamy możliwość jej zmiany. Pytanie tylko, czy chcemy.
Sieci P2P ułatwiają atak
Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła prawie sto organizacji przed konsekwencjami braku ochrony danych, które zostały „wystawione na zewnątrz” dzięki sieciom peer-to-peer.

Federal Trade Commission sądzi, że ofiarami ataku mogą stać się wszelkiego rodzaju organizacje – począwszy od...
czwartek, 25 lutego 2010
Chiny powiązane z atakiem na Google.
Pracujący dla amerykańskiego rządu specjaliści uważają, iż autorem złośliwego oprogramowania, które w ubiegłym roku zaatakowało m.in. Google’a jest Chińczyk mający powiązania z tamtejszym rządem – podała gazeta Financial Times.

Mężczyzna, pracujący na stanowisku doradcy ds. zabezpieczeń, opublikował na...
czwartek, 25 lutego 2010
Bez użytkowania którego programu nie wyobrażasz sobie życia?
38%
11%
10%
8%
6%
18%
8%
Ilość oddanych głosów: 23847
Ataki wirusów z...
Blokada zapisu na dyski USB
Bezpieczeństwo w sieci
AnalogX Proxy (Rozdzielanie...
Nasza-Klasa - wielka olimpiada
Ati Catalyst 8.3 (xp)
Ati Catalyst 6.2 (98/me)
93.71 ForceWare (xp/2k)
81.98 ForceWare (98/me)
VIA Hyperion Pro 5.10a
Ilość plików: 1977
Dodanych dzisiaj: 0
Ilość newsów: 2484
Dodanych dzisiaj: 0
Ilość artykułów: 26
Dodanych dzisiaj: 0
Łączna waga: 26 GB
Osób online: 104